Jógový víkend s Petrom Mišíkom v penzióne Lesanka v novembri 2017

Jógový víkend s Petrom Mišíkom v penzióne Lesanka v novembri 2017

V polovici novembra tohto roku sa stretlo viac ako 40 ľudí v penzióne Lesanke pri Ružíne, aby zdravo a aktívne strávili víkend pod vedením Petra Mišíka, uznávaného jógového lektora. Na programe bolo samozrejme cvičenie jógových asán, meditácia, prednášky a vo voľnom čase welnes či prechádzka v prírode (v blízkosti sa nachádza kopec Sivec).

Prvou aktivitou bolo piatkové cvičenie o 14:00 zamerané na postupnú automasáž celého tela ako spôsob prípravy na neskoršie cvičenie. Automasáž jednotlivých bodov v tele sprevádzal Peter Mišík výkladom o účinkoch a prepojeniach s orgánmi alebo stavcami v ľudskom tele. Veľakrát môžeme týmto postupom odstraňovať zdravotné problémy, prípadne diagnostikovať poruchy v organizme.
Účastníci jógového víkendu v Lesanke v roku 2017
 Účastníci jógového víkendu pod vedením Petra Mišíka v Lesanke v roku 2017

Jóga v bazéne

Nasledovalo cvičenie v bazéne, kde sme postupne prechádzali cez prípravné cvičenia, asány, mantry a skupinové zábavné cvičenia. Voda vo pri pohybe niekedy kladie odpor alebo naopak pohyb zjednodušuje. Samozrejme telesná námaha bola v tomto prípade bohate odmenená úsmevom. Vo vynikajúcom miestnom welnes sme potom mohli využiť tri druhy sáun s ochladzujúcim bazénom a vírivku pod holým nebom.

TUMMO

Večerná meditácia bola zameraná na tradičnú tibetskú meditačnú techniku, ktorej účelom je produkcia tepla v organizme prostredníctvom riadenia energie v tele. Technika má 10 krokov, pričom každý z nich vyžaduje absolútnu pozornosť a dlhý čas na prevedenie. Naše cvičenie bolo teda len nácvikom meditácie tummo. Jeho výsledky nebolo možné za tak krátky čas precítiť.
 Pohlad z penzionu Lesanka
 Výhľad z penziónu Lesanka
Sobotný program začal rannou meditáciou, pokračoval rozcvičkou a predvedením krije žalúdka – vamana dhauti vo voľnom priestranstve pred penziónom. Po raňajkách nasledovalo dvojhodinové cvičenie, kedy sme postupne prechádzali jednotlivé ásany v niekoľkominútovej výdrži. Poobedný program bol totožný s piatkovým, avšak večernú meditáciu nahradila cestovateľská prednáška o mníšskej republike Athos v Grécku, kde na jar v roku 2017 strávil dovolenku Peter Mišík.
Víkend uzatvoril nedeľný doobedný program s cvičením asán. Pre lepšiu predstavu o atmosfére víkendu si môžete pozrieť krátke video Jógový
víkend pod vedením Petra Mišíka
, ktoré som pre vás pripravila.