Kam ísť cvičiť jógu na Koh Lanta v Thajsku

Kam ísť cvičiť jógu na Koh Lanta v Thajsku

Koh Lanta bola pre nás s manželom veľkým prekvapením počas našej cesty po juhovýchodnej Ázii v roku 2016. Je to pravý tropický ostrov s dychberúcimi plážami. A čo viac, s malým počtom turistov.

Prečo si vybrať Koh Lantu na dovolenku

Niekoľko faktov o Koh Lante:

  • Koh Lanta je zložená z dvoch hlavných ostrovov a niekoľkých malých.
  • Nachádza sa na Krabi
  • Koh Lanta Yai, hlavný dovolenkový ostrov je široký 6 km dlhý 30 km.
  • Ostrov má 12 pieskových pláží, pričom zopár z nich má piesok biely. Hovorí sa, že niektoré z pláží na Koh Lanta sú najkrajšie v krajine.
  • Všetky pláže sa nachádzajú na západnom pobreží.
  • Koh Lanta je pre tých, ktorí hľadajú kľudné dovolenkové relaxačné miesto
  • Pláže nie sú nikdy plné
  • Turistická sezóna trvá od októbra do apríla a najviac turistov navštevuje ostrov počas Vianoc až do marca.

Ako sme sa dopravili na ostrov Koh Lanta

Previezli sme sa trajektom z Ao Nang na Koh Lanta s niekoľkohodinovou zastávkou na Koh Phi Phi. Trajekt je v prevádzke od novembra do apríla, keďže počas ostatných mesiacov sú na mori nepríjemné vlny. Loď bola lacná a pohodlná.

Dopraviť sa však môžete aj expresne, kombináciou rýchlej lode a dodávky. Najbližšie letisko je medzinárodné letisko v Krabi.

Kde sa ubytovať na Koh Lanta

Na západnom pobreží sa nachádza množstvo bungalovov a rezortov, ktoré si môžete zarezervovať online. Ceny začínajú na 1200 baht /31 EUR za noc v hoteli s klimatizáciou. My sme strávili päť nocí v Lanta Naraya Resorte na Khlong Khong Beach. Zamestnanci k nám boli veľmi milí a priateľskí, avšak areál mal permanentne problémy s horúcou vodou, čo nebolo vôbec príjemné.

Ktorá pláž na Koh Lanta je najlepšia

Vám, ktorí, chcete zažiť naozaj krásne biele pláže radím, aby ste si prenajali motorku a cestovali smerom na juh na pláže Khlong Hin Beach, Nui bay beach, alebo Bakantiang beach.

Jógové štúdiá na Koh Lanta

Okrem výletu do Lanta Old Town, očarujúceho pobrežného mestečka na východe ostrova, a nepretržitých výletov na pláže, som skúsila cvičiť v dvoch jógových štúdiách na ostrove. (Môj muž zase skúsil thajský box v miestnej telocvični 🙂 Takže tu je moja recenzia.

Skúsenosť so štúdiom Sanctuary 

Môj prvý zážitok s jógou na Koh Lanta bol úplne otrasný. Názov štúdia je The Sanctuary. Miesto na cvičenie bolo pekné a čisté s výhľadom na Andamanské more. Jógová lektorka pochádzala podľa prízvuku z Británie a urobila na mňa hrozný dojem z dvoch dôvodov. Najprv som si všimla, že je nahnevaná a hrubo nadáva, keď videla voľne pobehujúcich psov v areáli. Počas hodiny potom nedala žiadne inštrukcie a upozornenia tehotnej žene, mimochodom cvičiacej po prvýkrát v živote, ohľadne pozícií, ktoré určite neboli vhodné pre tehotné ženy.

Takže raz a už nikdy viac.

Dúfam, že sa odvtedy okolnosti zmenili a hodiny tu vedie kompetentnejší lektor alebo lektorka.

Oasis Yoga Studio

Moja druhá skúsenosť bola oveľa lepšia. Názov štúdia je Oasis Yoga Studio a nachádza sa na Klong Dao Beach. V roku 2016 tu mali týždenný rozpis hodín, z ktorých ste si mohli vybrať rôzne jógové štýly. Jógové štúdio malo drevenú konštrukciu so širokou plošinou, kde mohlo naraz cvičiť okolo 15 študentov.

Navštívila som hodiny aštangy s pravdepodobne americkou lektorkou. Bolo to ťažké, hlavne kvôli horúcemu a vlhkému vzduchu, avšak oplatilo sa. Zamestnanci boli profesionálni a zameraní na to, aby mali študenti dobrý jógový zažitok.

Keď sa pozriete na ich webstránku, zistíte, že ponúkajú rôzne hodiny, dokonca aj hodinu jógy pre deti.

Skúste to aj vy a napíšte mi. Rada zistím, čo sa na ostrove zmenilo.

Koh Lanta Koh Lanta - Bakantiang beach
Koh Lanta – Bakantiang beach
Healthy Vegan Food on Koh Lanta
Healthy Vegan Food on Koh Lanta
Koh Lanta - Bakantiang beach
Koh Lanta – Bakantiang beach